header-photo

Şirket Profili

Uluçınar Yapı Malzemeleri, Makine, Orman Ürünleri, İnşaat, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 2005 yılında İstanbul’da kurulmuş ana iştigal konusu Orman Ürünleri ve Ormancılık sektöründe Makine ve Barkod üretimi olan bir mühendislik ve imalat firmasıdır. Şirket Merkez Ofisi: İstanbul Ortaklar Caddesi No: 3/7 Mecidiyeköy /İstanbul Üretim Tesisi: İstilli köyü, Çiçek Mevkii, D-100 Karayolu, No: 743/3 Merkez Düzce

Faaliyet Alanı

Uluçınar Ltd. 2005-2009 yılları arasında Rusya’dan 110000 m³ tomruk ve 25000 m³ biçilmiş kereste ithalatı yapmıştır. İthal edilen tomrukların bir kısmı mamul hale getirilip, yurt dışına ihraç edilmiştir. Uluçınar firması, kontratabla (blockboard), kontrplak (plywood), ve kereste (lumber) üzerine de uzmanlaşmış bir firmadır.

Ayrıca yıllar içinde, Ormancılık ve Orman Ürünleri envanter sistemleri, ürün tespit ve işaretleme, barkod uygulama ve takip yöntemleri konusunda geliştirdiği ve imal ettiği ürünler ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirket faaliyet alanında orman ürünleri ve ormancılık hizmetlerinde kullanılan alet ve ekipmanlar konusunu hedef seçmiştir.

Bu nedenle Orman Ürünlerinde, Ağaç ve ağaçtan mamul tomruk ve sair ürünlerin Barkod uygulama cihazları Barkod çekici, Barkod Şarjörü, Yedek Barkod Kutusu (Orset) OR-SET ve Barkod, barkodlu etiketler gibi ürünler bu şirketin ihtisaslaştığı ana konulardır. Şirket özellikle Ormancılık hizmetlerinde kullanılan alet ve ürünler konusunda AR-GE faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca Plastik Enjeksiyon mamulleri konusu da firmanın iddialı olduğu bir alandır.

Mühendislik Hizmetleri

Uluçınar Firması, plastik enjeksiyon ve barkodlu plastik tomruk etiketleri konusunda derin bir tecrübeye sahiptir. Tasarım, kalıplama, uygun hammadde ve üretim işlerinde yeterli uzman ekip ve makine parkına sahiptir. Lazer markalama ve baskı işlemleri de hizmet alanlarımız içindedir. Bu başarıda yatan unsurlar arasında, teknolojik yatırımlar, Mühendislik hizmetleri, Patent ve Marka tescilleri, ISO standardında yapılan üretimler, inovasyon, ve profesyonel bir kadro sayılabilir. Güven, müşteri memnuniyeti ve referans odaklı çalışma anlayışımız sayesinde ormancılık ürünleri (ağaç, kütük, tomruk işaretleme etiketleri, barkod ve ağaç işaretleme ekipmanları) konularında Türkiye’de konusunda lider olma seviyesi yakalanmıştır.